Szał uniesień- Władysław Podkowiński

Zamawiam obraz
Szał uniesień- Władysław PodkowińskiSzał uniesień- Władysław Podkowiński1 540,00 zł

Twoje zamówienie zostało wysłane

  •     *Wymagane pola

Loading

1 540,00 zł
Brutto
Format

Obraz olejny ręcznie malowany - kopia obrazu na zamówienie.

Oryginalny format obrazu, to 310x275cm. U mnie można zamówić kopię począwszy od formatu około 80x80cm, 100x100cm, 120x120cm, 150x150cm, az do około 3x3m.

Szał uniesień to najbardziej znany obraz impresjonisty, Mistrza Podkowińskiego. Uważany przez znawców sztuki, za pierwszy obraz okresu symbolizmu. Symbolizuje namiętność, erotyczne uniesienia. Jest to akt kobiety, siedzącej na grzbiecie oszalałego, karego ogiera, stającego dęba. Pięknie uchwycony jest tutaj kontrast, pomiędzy nagim, gładkim, zaokrąglonym ciałem kobiecym, jasnym, prawie białym, a czernią końskiej sierści. Rude, lśniące włosy kobiety, splatają się z czarną grzywą końską. Zwierz e toczy piane z pyska, ma rozdę

Obraz olejny ręcznie malowany - kopia obrazu na zamówienie.

Oryginalny format obrazu, to 310x275cm. U mnie można zamówić okopię począwszy od formatu około 80x80cm, 100x100cm, 120x120cm, 150x150cm, az do około 3x3m.

Szał uniesień to najbardziej znany obraz impresjonisty, Mistrza Podkowińskiego. Uważany przez znawców sztuki, za pierwszy obraz okresu symbolizmu. Symbolizuje namiętność, erotyczne uniesienia. Jest to akt kobiety, siedzącej na grzbiecie oszalałego, karego ogiera, stającego dęba. Pięknie uchwycony jest tutaj kontrast, pomiędzy nagim, gładkim, zaokrąglonym ciałem kobiecym, jasnym, prawie białym, a czernią końskiej sierści. Rude, lśniące włosy kobiety, splatają się z czarną grzywą końską. Zwierz e toczy piane z pyska, ma rozdęte chrapy, Ma otwarty pysk, wysunięty język.

Dość ograniczona, monochromatyczna paleta barw, zawiera głównie czerń, brązy, zieleń, szarości - w kontasście z bielą i żółcieniami. Obraz olejny , dzieli się na część ciemną i jasną.

Opis

Rok namalowania oryginału
1894

No customer reviews for the moment.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password