Księżna Romana de la Salle

Zapytaj o cenę obrazu
Księżna Romana de la Salle Księżna Romana de la Salle

Twoje zapytanie zostało wysłane

  • W celu wyceny obrazu, poproszę o podanie formatu obrazu w postaci Szer x Wys, oraz krótkiej informacji dotyczącej jego tematu, lub przeznaczenia. Wkrótce skontaktuję się z Państwem, w celu omówienia dodatkowych szczegółów i propozycji.
  •     *Wymagane pola

Loading

Format
  • Obrazy olejne malowane ręcznie na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Obrazy olejne malowane ręcznie na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram.
  • Boki obrazu są zamalowane, gotowy do powieszenia na ścianie.  Boki obrazu są zamalowane, gotowy do powieszenia na ścianie.
  • Możliwość oprawy w ramę. Możliwość oprawy w ramę.
  • Malowane na zamówienie w dowolnym rozmiarze. Malowane na zamówienie w dowolnym rozmiarze.
  • Indywidualnie ustalane terminy realizacji Indywidualnie ustalane terminy realizacji
Tamara Łempicka była wielką malarką - samoukiem, co wielokrotnie podkreślała. Choć malowała od małego, talent pewnego dnia z niej eksplodował. Zapewne to było tak zwane wyrobienie techniki, ćwiczenia ręki, precyzji wykonania. Obsesyjnie podkreślała bowiem swoją pracowitość i sumienność. - mówiła - stół, który nakrywam musi być perfekcyjny, inaczej mi to przeszkadza. Lubię precyzję wszędzie, zwłaszcza w moich obrazach. Malarstwo miało być receptą na biedę, która ją spotkała po przybyciu do Francji. Obrazy zaczęły powstawać na początku lat 20-stych. Po dwóch latach, jeden z jej obrazów został przyjęty na Salon Jesienny. Talent malarki był w pełni już ukształtowany. Tamara marzyła o żywych modelach, nużyło ją malowanie martwych natur, albo ćwiczenia malowania
Tamara Łempicka była wielką malarką - samoukiem, co wielokrotnie podkreślała. Choć malowała od małego, talent pewnego dnia z niej eksplodował. Zapewne to było tak zwane wyrobienie techniki, ćwiczenia ręki, precyzji wykonania. Obsesyjnie podkreślała bowiem swoją pracowitość i sumienność. - mówiła - stół, który nakrywam musi być perfekcyjny, inaczej mi to przeszkadza. Lubię precyzję wszędzie, zwłaszcza w moich obrazach. Malarstwo miało być receptą na biedę, która ją spotkała po przybyciu do Francji. Obrazy zaczęły powstawać na początku lat 20-stych. Po dwóch latach, jeden z jej obrazów został przyjęty na Salon Jesienny. Talent malarki był w pełni już ukształtowany. Tamara marzyła o żywych modelach, nużyło ją malowanie martwych natur, albo ćwiczenia malowania fragmentów ludzkiego ciała, które wykonywała już od lat w domu.
Poszła do Szkoły Artystycznej, założonej w 1922r. przez Andre Lhote'a, który rozkochał malarkę w neoklasycystycznej, perfekcyjnie technicznej sztuce Ingresa. Przyjęła tez kubistyczne lekkie przedstawianie postaci, bardzo wygładzone pociągnięcia pędzla, o wyraźnie renesansowym rodowodzie, a także silny modelunek ciała światłem. Łempicka nie opuszczała Luwru, siedząc na korytarzach i malując, czerpiąc z włoskiej kolorystyki, oraz ucząc się malować światło od holenderskich mistrzów.

Tu portret młodej, ślicznej dziewczyny, niemal nagiej, otulonej miękką, śliską tkaniną satynową, zmysłowo otulającą jej ciało.

Opis

Nazwa Oryginalna
Romana de la Salle
Rok namalowania oryginału
1929

No customer reviews for the moment.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password