Płacząca kobieta

Zapytaj o cenę obrazu
Płacząca kobieta Płacząca kobieta

Twoje zapytanie zostało wysłane

  • W celu wyceny obrazu, poproszę o podanie formatu obrazu w postaci Szer x Wys, oraz krótkiej informacji dotyczącej jego tematu, lub przeznaczenia. Wkrótce skontaktuję się z Państwem, w celu omówienia dodatkowych szczegółów i propozycji.
  •     *Wymagane pola

Loading

Format
  • Obrazy olejne malowane ręcznie na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Obrazy olejne malowane ręcznie na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram.
  • Boki obrazu są zamalowane, gotowy do powieszenia na ścianie.  Boki obrazu są zamalowane, gotowy do powieszenia na ścianie.
  • Możliwość oprawy w ramę. Możliwość oprawy w ramę.
  • Malowane na zamówienie w dowolnym rozmiarze. Malowane na zamówienie w dowolnym rozmiarze.
  • Indywidualnie ustalane terminy realizacji Indywidualnie ustalane terminy realizacji
Obraz bardzo kolorowy, mimo wszystko przedstawia rozpacz, smutek.
Skąd się to wzięło? przecież świat doczekał się wielu geniuszy przed i po picassie. na czym jednak polega fenomen tego artysty? czy tak naprawdę wyróżniał się na tle innych malarzy? czy był bardziej wybiegający talentem przed swoją epokę niż leonardo da vinci? czy był bardziej pomysłowy od jacksona pollocka? czy bardziej kontrowersyjny od josepha beuysa? można by pytać w nieskończoność, a jednak na pytanie: największy artysta wszech czasów świadomość podsuwa odpowiedź: Pablo Picasso.Opowieść o niezwykłej, utalentowanej kobiecie, wielkim romansie i egoistycznym geniuszu - "kolekcjonerze kobiet". Tak, w skrócie, zapowiada się "Ja, Dora Maar". Pióro? Nicole Avril. Kim była Dora Maar? Malarką
Obraz bardzo kolorowy, mimo wszystko przedstawia rozpacz, smutek.
Skąd się to wzięło? przecież świat doczekał się wielu geniuszy przed i po picassie. na czym jednak polega fenomen tego artysty? czy tak naprawdę wyróżniał się na tle innych malarzy? czy był bardziej wybiegający talentem przed swoją epokę niż leonardo da vinci? czy był bardziej pomysłowy od jacksona pollocka? czy bardziej kontrowersyjny od josepha beuysa? można by pytać w nieskończoność, a jednak na pytanie: największy artysta wszech czasów świadomość podsuwa odpowiedź: Pablo Picasso.Opowieść o niezwykłej, utalentowanej kobiecie, wielkim romansie i egoistycznym geniuszu - "kolekcjonerze kobiet". Tak, w skrócie, zapowiada się "Ja, Dora Maar". Pióro? Nicole Avril. Kim była Dora Maar? Malarką. Kobietą, która później zajęła się fotografią. Choć wielu kojarzy ją być może tylko z romansu z Picasso. Nawet na okładce książki dostrzegamy napis: "Miała być tylko kochanką, stała się muzą". Przed wami spowiedź tej niesamowitej kobiety.
kubizm (od łac. cubus - kostka, sześcian) to styl upraszający do kanciastych form. taka definicja wydawałaby się właściwa, ale niewystarczająca. ta deformacja rzeczywistości poprzez przedstawienie wzajemnie nakładających się płaszczyzn kolorystycznych, które często wyglądały jak potłuczone witraże czy kalejdoskop, to tylko wstęp do form już bliskich abstrakcji, daleko odbiegających od przedstawianych przedmiotów czy postaci. mimo wszystko warto podkreślić, że chociażby picasso nie dążył do abstrakcji nieprzedstawiającej; jego prace zawsze rozpoczynały się od form rzeczywistych, np. krzesła czy pędzla i dopiero po licznych przekształceniach, deformacjach otrzymywały swoją "abstrakcyjną" formę.

Opis

Własność
Penrose collection; London; UK
Nazwa Oryginalna
Weeping Woman
Rok namalowania oryginału
1937

No customer reviews for the moment.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password