Most kolejowy w Argenteuil

Zapytaj o cenę obrazu
Most kolejowy w Argenteuil Most kolejowy w Argenteuil

Twoje zapytanie zostało wysłane

  • W celu wyceny obrazu, poproszę o podanie formatu obrazu w postaci Szer x Wys, oraz krótkiej informacji dotyczącej jego tematu, lub przeznaczenia. Wkrótce skontaktuję się z Państwem, w celu omówienia dodatkowych szczegółów i propozycji.
  •     *Wymagane pola

Loading

Format
  • Obrazy olejne malowane ręcznie na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Obrazy olejne malowane ręcznie na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram.
  • Boki obrazu są zamalowane, gotowy do powieszenia na ścianie.  Boki obrazu są zamalowane, gotowy do powieszenia na ścianie.
  • Możliwość oprawy w ramę. Możliwość oprawy w ramę.
  • Malowane na zamówienie w dowolnym rozmiarze. Malowane na zamówienie w dowolnym rozmiarze.
  • Indywidualnie ustalane terminy realizacji Indywidualnie ustalane terminy realizacji
Piękny impresjonistyczny obraz dla Twojego domu. Marynistyka, nastrój, soczysta kolorystyka.

"Impresja - wschód słońca" Claude'a Moneta pochodzi nazwa kierunku w malarstwie - impresjonizmu. Dzieło, wykonane techniką olejną na płótnie, po raz pierwszy pokazane zostało na wystawie w 1874 r. Obecnie znajduje się w Muzeum Marmottan w Paryżu. Tematem obrazu jest port w Hawrze zasnuty poranną mgłą, przez którą przebija się wschodzące słońce. Na pierwszym planie widoczne są ciemne sylwetki dwóch rybackich łodzi, wypływających na poranny połów. Jedna z łódek jest na tyle blisko, że można dostrzec siedzące w niej osoby. W oddali, na tle nieba wyrastają maszty przycumowanych okrętów oraz dźwigi portowe. Pomarańczowa kula słońca rzuca na wodę swoje odbici
Piękny impresjonistyczny obraz dla Twojego domu. Marynistyka, nastrój, soczysta kolorystyka.

"Impresja - wschód słońca" Claude'a Moneta pochodzi nazwa kierunku w malarstwie - impresjonizmu. Dzieło, wykonane techniką olejną na płótnie, po raz pierwszy pokazane zostało na wystawie w 1874 r. Obecnie znajduje się w Muzeum Marmottan w Paryżu. Tematem obrazu jest port w Hawrze zasnuty poranną mgłą, przez którą przebija się wschodzące słońce. Na pierwszym planie widoczne są ciemne sylwetki dwóch rybackich łodzi, wypływających na poranny połów. Jedna z łódek jest na tyle blisko, że można dostrzec siedzące w niej osoby. W oddali, na tle nieba wyrastają maszty przycumowanych okrętów oraz dźwigi portowe. Pomarańczowa kula słońca rzuca na wodę swoje odbicie. Refleksy promieni na morzu układają się zygzakiem wzdłuż linii prostej, pełniącej funkcję pionowej osi kompozycji. W wodzie odbijają się również znajdujące się w porcie statki. Obraz ten skupia w sobie najistotniejsze cechy malarstwa impresjonistycznego - pejzaż morskiej zatoki uchwycony został bowiem w szczególnej chwili. Woda wydaje się migotać i mienić różnobarwnymi refleksami, a wschodzące słońce zaciera kontury, zanurzając krajobraz w złocistej mgle. Celem artysty nie było wierne oddanie detali, lecz utrwalenie niezwykłego oświetlenia portu o tej porze dnia. Dlatego też Monet posłużył się tu szkicową, ujednolicającą techniką. Z myślą o szybkim przeniesieniu na płótno ulotnego, wzrokowego wrażenia, kładł poszczególne plamy barwne z niespotykaną wówczas w malarstwie lekkością i swobodą. Na obrazie widoczne są ślady pędzla - zarówno na wodzie, jak i na niebie można prześledzić ruchy nakładania cienkich warstw farby. Dostrzega się pociągnięcia szarym kolorem, którym artysta zaznacza maszty oraz dźwigi portowe. Z kolei pomarańczowe smugi, oddające światło wschodzącego słońca, tworzą ostry kontrast z ciemnymi, poziomymi maźnięciami ukazującymi fale i kształt łódki z dwoma pasażerami. Technika rozmytych, zlewających się ze sobą plam barwnych pozwoliła na uzyskanie efektu niezwykłej gry świateł i kolorów. Barwy wydają się zmieniać pod wpływem światła. Dzięki temu "Impresja - wschód słońca" - obraz będący zapisem ulotnej chwili - urzeka widza swoim pięknem.
Claude Monet

Opis

Nazwa Oryginalna
The Railroad Bridge at Argenteuil

No customer reviews for the moment.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password