Hołd dla Kandyńskiego

Zapytaj o cenę obrazu
Hołd dla Kandyńskiego Hołd dla Kandyńskiego

Twoje zapytanie zostało wysłane

  • W celu wyceny obrazu, poproszę o podanie formatu obrazu w postaci Szer x Wys, oraz krótkiej informacji dotyczącej jego tematu, lub przeznaczenia. Wkrótce skontaktuję się z Państwem, w celu omówienia dodatkowych szczegółów i propozycji.
  •     *Wymagane pola

Loading

Format
  • Obrazy olejne malowane ręcznie na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Obrazy olejne malowane ręcznie na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram.
  • Boki obrazu są zamalowane, gotowy do powieszenia na ścianie.  Boki obrazu są zamalowane, gotowy do powieszenia na ścianie.
  • Możliwość oprawy w ramę. Możliwość oprawy w ramę.
  • Malowane na zamówienie w dowolnym rozmiarze. Malowane na zamówienie w dowolnym rozmiarze.
  • Indywidualnie ustalane terminy realizacji Indywidualnie ustalane terminy realizacji
Abstrakcjonizm Malarstwo abstrakcjonistyczne narodziło się Rosji na początku dwudziestego wieku. Prekursorem abstrakcjonizmu w malarstwie był Wassily Kandinsky, jednak samo pojęcie abstrakcji w sztuce i nie tylko towarzyszyło ludziom od zawsze. Sztuka abstrakcyjna to wykluczenie wszelkiego rodzaju form - ram mających na celu określanie przedmiotów, perspektyw i skal. Malarze i inni artyści tego okresu odrzucili właśnie od lat przyjęte nazwy do określonych kształtów i np. linię zastąpili plamą lub pion-poziomem. Abstrakcjonizm narodził się z kilku znanych już kierunków sztuki: kubizmu, futuryzmu i impresjonizmu, czyli nurtów bardzo do siebie podobnych. Także najwięksi przedstawiciele abstrakcjonizmu zaczynali, jako twórcy tych trzech kierunków. K
Abstrakcjonizm Malarstwo abstrakcjonistyczne narodziło się Rosji na początku dwudziestego wieku. Prekursorem abstrakcjonizmu w malarstwie był Wassily Kandinsky, jednak samo pojęcie abstrakcji w sztuce i nie tylko towarzyszyło ludziom od zawsze. Sztuka abstrakcyjna to wykluczenie wszelkiego rodzaju form - ram mających na celu określanie przedmiotów, perspektyw i skal. Malarze i inni artyści tego okresu odrzucili właśnie od lat przyjęte nazwy do określonych kształtów i np. linię zastąpili plamą lub pion-poziomem. Abstrakcjonizm narodził się z kilku znanych już kierunków sztuki: kubizmu, futuryzmu i impresjonizmu, czyli nurtów bardzo do siebie podobnych. Także najwięksi przedstawiciele abstrakcjonizmu zaczynali, jako twórcy tych trzech kierunków. Kandinsky, Akwarela abstrakcyjna, 1910 Pierwszy obraz abstrakcjonistyczny to dzieło Kandinskiego pt. "Akwarela abstrakcyjna", a najbardziej znany twórca tego nurtu to Edvard Munch (znany głównie jako twórca ekspresjonistyczny słynnego obrazu "Krzyk"), przedstawiciel tzw. abstrakcjonizmu niegeometrycznego, a dokładniej ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Do abstrakcjonizmu niegeometrycznego zalicza się też: kinetyzm, malarstwo barwnych płaszczyzn. Do abstrakcjonizmu geometrycznego zaliczamy suprematyzm, De Stijl, minimal art, optical art, konstruktywizm, neoplastycyzm i szkołę Bauhaus.Poszczególne te nurty związane są z różnego rodzaju narodowościami i ugrupowaniami malarzy, jakie zawiązywały się w poszczególnych krajach europejskich. Neoplastycyzm popularny był w Holandii, a w Rosji konstruktywizm. Jackson Pollock, Stenographic Figure, 1942 Inni znani przedstawiciele malarstwa abstrakcyjnego to: Jackson Pollock, Sam Francis, Kazimierz Malewicz, Piet Mondrian. W związku z trudnym odbiorem tych dzieł abstrakcjonizm nie jest zbyt popularnym kierunkiem sztuki wśród mas. Odczytywanie zamysłu i intencji malarza jest bardzo trudne przez to, że nie ma w nich utartych reguł i nie występuje typowe choćby dla impresjonizmu uchwycenie codzienności, namalowane jabłko wcale nie będzie w tym wypadku przypominało kształtem i kolorem owocu, który znamy wszyscy.

Opis

Nazwa Oryginalna
Hommage an Kandinsky

No customer reviews for the moment.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password