Dom rybaka w Varengeville

Zapytaj o cenę obrazu
Dom rybaka w Varengeville Dom rybaka w Varengeville

Twoje zapytanie zostało wysłane

  • W celu wyceny obrazu, poproszę o podanie formatu obrazu w postaci Szer x Wys, oraz krótkiej informacji dotyczącej jego tematu, lub przeznaczenia. Wkrótce skontaktuję się z Państwem, w celu omówienia dodatkowych szczegółów i propozycji.
  •     *Wymagane pola

Loading

Format
  • Obrazy olejne malowane ręcznie na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Obrazy olejne malowane ręcznie na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram.
  • Boki obrazu są zamalowane, gotowy do powieszenia na ścianie.  Boki obrazu są zamalowane, gotowy do powieszenia na ścianie.
  • Możliwość oprawy w ramę. Możliwość oprawy w ramę.
  • Malowane na zamówienie w dowolnym rozmiarze. Malowane na zamówienie w dowolnym rozmiarze.
  • Indywidualnie ustalane terminy realizacji Indywidualnie ustalane terminy realizacji
Claude Monet urodził się w 1840 r w Paryżu. Był francuskim malarzem jednym z twórców i wiodących przedstawicieli impresjonizmu. W 1872 namalował obraz Impresja, wschód słońca, który został publicznie zaprezentowany w 1874 na wystawie w Atelier Nadara i nadał nazwę późniejszemu kierunkowi malarstwa W późniejszym okresie jego twórczość ewoluowała i coraz mniejsze znaczenie miała forma. Malarstwo Moneta zbliżało się do abstrakcji złożonej z barwnych plam. Najważniejsze dla niego stało się światło i wydobywany przez nie kolor. Obraz "Impresja, wschód słońca" skupia w sobie wszystkie najistotniejsze cechy malarstwa impresjonistycznego Dzieło jest dokładnym odzwierciedleniem swojego tytułu. Przedstawia spokojne, ciche fale morza w porcie. Pejzaż rozświetlony jes
Claude Monet urodził się w 1840 r w Paryżu. Był francuskim malarzem jednym z twórców i wiodących przedstawicieli impresjonizmu. W 1872 namalował obraz Impresja, wschód słońca, który został publicznie zaprezentowany w 1874 na wystawie w Atelier Nadara i nadał nazwę późniejszemu kierunkowi malarstwa W późniejszym okresie jego twórczość ewoluowała i coraz mniejsze znaczenie miała forma. Malarstwo Moneta zbliżało się do abstrakcji złożonej z barwnych plam. Najważniejsze dla niego stało się światło i wydobywany przez nie kolor. Obraz "Impresja, wschód słońca" skupia w sobie wszystkie najistotniejsze cechy malarstwa impresjonistycznego Dzieło jest dokładnym odzwierciedleniem swojego tytułu. Przedstawia spokojne, ciche fale morza w porcie. Pejzaż rozświetlony jest pomarańczową kulą wschodzącego słońca, odbijającej się mieniącymi kolorami na pomarszczonych falami wodach portu. Przedstawia on poranną mgłę przez którą przebija się słońce, rozpoczynające kolejny dzień. W lekkiej mgle jawny jest lekki zarys statków. Na płótnie kontury dźwigów portowych są ledwo zaznaczone, a sylwetki rybackich łodzi wypływających na poranny połów zaznaczone są ciemnymi, gęstymi plamami nie pozwalającymi pod światło rozróżnić szczegółów. Na pierwszym planie można dostrzec łódkę, z dwiema postaciami w środku. Jedna osoba siedzi, natomiast druga wiosłuje, stojąc i patrząc na inne statki. Kawałek dalej można ujrzeć drugą łódź, jednak o niej nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej, oprócz tego, że siedzi w niej kilka osób. Zarówno słońce jak i łódki mają swoje odzwierciedlenie w wodzie. Odbicie to jest ukazane w sposób zastosowania poziomych, krótkich kresek.Na ostatnim planie kolorystyka znacznie sie oziębia. Zaczyna dominowac niebieski kolor. W oddali widac tylko ponure zarysy kominów fabryki. Według mnie obraz Moneta jest wart polecenia, ponieważ mogę napawać się niecodziennym pięknem spokojnego morza jakim jest miejsce przedstawione w tym dziele. Nie ma tu kłótni. Miło jest popatrzeć na coś tak spokojnego i oderwać się chociaż na chwilę od naszej szarej rzeczywistości. Słówka na email Język angielski Język niemiecki Język francuski Język włoski, Język hiszpański, Język norweski, Język japoński, rosyjski. Gramatyka, rozmówki
Claude Monet

Opis

Nazwa Oryginalna
The Fisherman s House at Varengeville

No customer reviews for the moment.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password