Naga kobieta w czerwonym fotelu

Zapytaj o cenę obrazu
Naga kobieta w czerwonym fotelu Naga kobieta w czerwonym fotelu

Twoje zapytanie zostało wysłane

  • W celu wyceny obrazu, poproszę o podanie formatu obrazu w postaci Szer x Wys, oraz krótkiej informacji dotyczącej jego tematu, lub przeznaczenia. Wkrótce skontaktuję się z Państwem, w celu omówienia dodatkowych szczegółów i propozycji.
  •     *Wymagane pola

Loading

Format
  • Obrazy olejne malowane ręcznie na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Obrazy olejne malowane ręcznie na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram.
  • Boki obrazu są zamalowane, gotowy do powieszenia na ścianie.  Boki obrazu są zamalowane, gotowy do powieszenia na ścianie.
  • Możliwość oprawy w ramę. Możliwość oprawy w ramę.
  • Malowane na zamówienie w dowolnym rozmiarze. Malowane na zamówienie w dowolnym rozmiarze.
  • Indywidualnie ustalane terminy realizacji Indywidualnie ustalane terminy realizacji
Kubizm Kubizm to jeden z kierunków w sztuce, przede wszystkim w malarstwie, choć jego wpływ widoczny jest również w rzeźbie. Powstał około 1909 roku we Francji. Za jego twórców uważa się Pablo Picasso i Georges Braque. Termin kubizm pochodzi od łacińskiego słowa cubus, czyli sześcian, który bezpośrednio nawiązuje do podstawowej cechy nurtu - geometryzacji. Do przedstawicieli tego kierunku zalicza się również Juana Grosa, Fernanda Legera, Francisa Picabia i Jeana Metzingera. Pablo Picasso - Stary Gitarzysta W początkowym okresie kubizmu, zwanym fazą prekubistyczną. Obaj artyści wykorzystywali elementy sztuki iberyjskiej i afrykańskiej. Tworzyli samodzielnie, ale ich wspólnym impulsem były obrazy Paula Cezanne'a. Następną fazą był kubizm analitycz
Kubizm Kubizm to jeden z kierunków w sztuce, przede wszystkim w malarstwie, choć jego wpływ widoczny jest również w rzeźbie. Powstał około 1909 roku we Francji. Za jego twórców uważa się Pablo Picasso i Georges Braque. Termin kubizm pochodzi od łacińskiego słowa cubus, czyli sześcian, który bezpośrednio nawiązuje do podstawowej cechy nurtu - geometryzacji. Do przedstawicieli tego kierunku zalicza się również Juana Grosa, Fernanda Legera, Francisa Picabia i Jeana Metzingera. Pablo Picasso - Stary Gitarzysta W początkowym okresie kubizmu, zwanym fazą prekubistyczną. Obaj artyści wykorzystywali elementy sztuki iberyjskiej i afrykańskiej. Tworzyli samodzielnie, ale ich wspólnym impulsem były obrazy Paula Cezanne'a. Następną fazą był kubizm analityczny, gdzie dominowały delikatne kompozycje w różnych odcieniach brązu i szarości. Ich niejednorodny charakter miał działać na umysł widza, jego wyobraźnie i intelekt. Dalej zrodził się kubizm hermetyczny, o dużej dawce abstrakcjonizmu. Najdłuższą fazą był kubizm syntetyczny, o mniejszej skali deformacji i żywszych barwach, gdzie punktem wyjścia było doklejanie do obrazu fragmentów gazet. Georges Braque - Portugalczyk Kubizm jest jednym kierunkiem w malarstwie, w którym całkowicie odrzucono dorobek artystyczny poprzednich pokoleń. Porzucono odzwierciedlanie rzeczywistości na rzecz jej zrozumienia poprzez geometryzacje i wyeliminowanie perspektywy. Kubiści przedstawiali martwą naturę oraz w mniejszym stopniu ludzi, na kilku płaszczyznach, dając możliwość dogłębnej analizy danego obiektu. Do zaszokowania i pobudzenia odbiorcy stosowano różne techniki, m.in. deformację, dekonstrukcję i kolaż. Sztuka kubistyczna stanowiła inspirację dla innych artystów, na jej podstawach zrodziły się nowe kierunki - konstruktywizm, futuryzm i ekspresjonizm. Największe dzieła prekursorów kubizmu: * Portret Gertrudy Stein (Pablo Picasso 1906) * Panny z Awinionu (Pablo Picasso 1907) * Kompozycja z asem treflowym (Georges Braque 1913) * Portret Ambrose Vollard (Pablo Picasso 1910) * Ma Jolie (Pablo Picasso 1911) * Portugalczyk (Georges Braque 1911)

Opis

Nazwa Oryginalna
Nude Woman in a Red Armchair

No customer reviews for the moment.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password