Polecane

Kategorie

Galerie Mistrzów

Lista artystów

(w nawiasie liczba reprodukcji)

Opinie Klientów

Obrazy Pani Emilii są dla mnie światłem i radością w domu od wielu lat. Kolorystyka soczysta, optymistyczna, odzwierciedla serdeczną duszę Pani Emilli. Dziękuję za ciepło dla mnie.
~ p. Beata
Czekałem trzy tygodnie na kopię obrazu wg Moneta. Ale było warto! Obraz piękny, malowany szpachelką, robi wrażenie na Klientach mojej firmy. Powiesiłem go w biurze i nie omieszkam zamówić kolejne!
~ p. Tadeusz L

Gwieździsta noc

Autor: Vincent van Gogh

 
 

Informacje techniczne


Dostępność:

Obraz olejny ręcznie malowany.

Możliwe namalowanie obrazu w dowolnym formacie.

Krosna malarskie: sosnowe, 2 cm grubości


szerokość: 100cm
wysokość: 80cm

Opis obrazu

Miasteczko Saint-Rémy.
Obraz olejny o ciekawej, głębokiej fakturze, został namalowany przez artystę całkowicie z pamięci, nie jak w większości przypadków na plenerze, z natury.
Nad śpiącym miasteczkiem góruje wieża jasna kościelna. Mieszkający tu ludzie są bogobojni i pobożni . Ci ludzie, którym udało się wytrwać w stanie łaski błogosławionej od ostatniej spowiedzi, śnią o raju i czekających na nich z uśmiechem aniołach. ci, co zgrzeszą, w nocy śnią o gorących płomieniach piekielnych.
Jeszcze wyżej niż wieża kościelna wznoszą się fantazyjnie powyginane korony cyprysów. Drzewa symbolizują świat fantazji, zawsze górujący nad codziennością i nudą. Jest w nich wielka siła natury . A może w tych fantazyjnych topolach zaklęta jest dusza artysty, który nie może usnąć, gdy śpi już całe miasto.
Olej budzi niepokój i tęsknotę. Oglądający zadaje sobie pytanie, gdzie jest jego miejsce na obrazie: ,wśród pełnych niepokoju drzew, czy też może wśród śpiących domków.
Na dole obrazu widzimy zaspane miasteczko. Jest noc, dachy domów wydają się być błękitne. Gdzieniegdzie świeci się światło żółte, kontrastujące z granatowym otoczeniem. Pewnie w małych, przytulnych domkach śpią sklepikarze, piekarze, zegarmistrzowie.
Tytuł obrazu sugeruje kiczowaty, zwyczajny obraz.. Jednak , dzięki malarstwu van Gogha, nie ma banału. Dominują kolory niebieskie, kobalty, granat, czerń.

Pracownia Malarska

Obrazy olejne malowane są ręcznie, farbami olejnymi na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Format obrazu jest dostosowany do prośby Klienta. Jest możliwość namalowania obrazu w dowolnej wielkości.

Cena dzieła bez ramy. Obraz można powiesić na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę, jednak na życzenie Klienta, za dopłatą, jest możliwość oprawienia obrazu w drewniana ramę, w dowolnym kolorze.

Obraz olejny dostępny jest na zamówienie przez kliknięcie ZAMÓW OBRAZ po prawej stronie.

Średni czas malowania obrazów, zależnie od stopnia trudności, to około 2-3 tygodnie.

Wysyłka kurierem UPS. Koszt przesyłki, podany jest w wiadomości zwrotnej, po złożeniu zamówienia. Do formatu 120x90cm – 35zł, wielkie gabaryty- ok. 150zł.