Polecane

Kategorie

Galerie Mistrzów

Lista artystów

(w nawiasie liczba reprodukcji)

Opinie Klientów

Obrazy Pani Emilii są dla mnie światłem i radością w domu od wielu lat. Kolorystyka soczysta, optymistyczna, odzwierciedla serdeczną duszę Pani Emilli. Dziękuję za ciepło dla mnie.
~ p. Beata
Czekałem trzy tygodnie na kopię obrazu wg Moneta. Ale było warto! Obraz piękny, malowany szpachelką, robi wrażenie na Klientach mojej firmy. Powiesiłem go w biurze i nie omieszkam zamówić kolejne!
~ p. Tadeusz L

Autoportret w zielonym Bugatti

Autor: Tamara de Lempicka

 
 

Informacje techniczne


Dostępność:

Obraz olejny ręcznie malowany.

Możliwe namalowanie obrazu w dowolnym formacie.

Krosna malarskie: sosnowe, 2 cm grubości


szerokość: 80cm
wysokość: 100cm

Opis obrazu

Piękny portret własny, autoportret Łempickiej.
To jedno z najsławniejszych dzieł Tamary Lempickiej. Wokół niego powstało wiele legend, częsciowo spreparowanych przez samą artystkę. Łempicka nigdy nie miała samochodu Bugatti. W czasach, gdzy dzieło powstawało, jeździła żółtym renault. Pomysł na obraz zrodził sie podczas pobytu w Monte Carlo, gdzie przypadkowo poznała redaktora modnego wówczas magazynu "Die Dame".
Gdy przedstawiała mu się jako artystka z Paryża, zaproponował jej wykonanie okładki do pisma - autoportret we wnętrzu szykownej maszyny. Zarówno portret artystki, jak i portret auta - symbolu szybkości, wyzwolenia nowoczesnej amazonki.
Powłóczyste spojrzenie Tamary wzywa widza - artystka wydaje sie byc zatrzymana w ruchu. Scena może być odczytywana także jako nonszalanckie spojrzenie, zaproszenie na przejażdżkę.
Samochód to symbol wyzwolenia, niezalezności, manifest kobiety czasów art deco. To niemal futurystyczna wersja stalowej kobiety - maszyny.

Pracownia Malarska

Obrazy olejne malowane są ręcznie, farbami olejnymi na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Format obrazu jest dostosowany do prośby Klienta. Jest możliwość namalowania obrazu w dowolnej wielkości.

Cena dzieła bez ramy. Obraz można powiesić na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę, jednak na życzenie Klienta, za dopłatą, jest możliwość oprawienia obrazu w drewniana ramę, w dowolnym kolorze.

Obraz olejny dostępny jest na zamówienie przez kliknięcie ZAMÓW OBRAZ po prawej stronie.

Średni czas malowania obrazów, zależnie od stopnia trudności, to około 2-3 tygodnie.

Wysyłka kurierem UPS. Koszt przesyłki, podany jest w wiadomości zwrotnej, po złożeniu zamówienia. Do formatu 120x90cm – 35zł, wielkie gabaryty- ok. 150zł.