Polecane

Kategorie

Galerie Mistrzów

Lista artystów

(w nawiasie liczba reprodukcji)

Opinie Klientów

Obrazy Pani Emilii są dla mnie światłem i radością w domu od wielu lat. Kolorystyka soczysta, optymistyczna, odzwierciedla serdeczną duszę Pani Emilli. Dziękuję za ciepło dla mnie.
~ p. Beata
Czekałem trzy tygodnie na kopię obrazu wg Moneta. Ale było warto! Obraz piękny, malowany szpachelką, robi wrażenie na Klientach mojej firmy. Powiesiłem go w biurze i nie omieszkam zamówić kolejne!
~ p. Tadeusz L

Uporczywość pamięci, miękkie zegary.

Autor: Salvador Dali

 
 

Informacje techniczne


Dostępność:

Obraz olejny ręcznie malowany.

Możliwe namalowanie obrazu w dowolnym formacie.

Krosna malarskie: sosnowe, 2 cm grubości


szerokość: 80cm
wysokość: 60cm

Opis obrazu

Uporczywość pamięci, "Trwałośc pamięci, "tak zwane "Miękkie zegary", oryginał obrazu namalował Salvador Dali. Obraz szczególnie dobrze się prezentuje w dużym formacie, w nowoczesnym wnętrzu. Kolory zdecydowane, brązy, szarości, błękity. Nawiązanie do rzeźby greckiej.

Obraz olejny dostępny od zaraz do kupienia. Czas wysyłki, ok 4 dni roboczych.
Cena obrazu bez ramy. Możliwa oprawa w ramę za dopłatą.
Inne wielkości obrazów, na zamówienie.

To surrealistyczne dzieło, które namalował Salvador Dali można interpretować jako próbę zgłębienia najciemniejszych zakamarków ludzkiej podświadomości. "Uporczywośc pamięci jest niejednoznaczna, zaś jej interpretacja przebiega wielowarstwowo. Obray przedstawia upływanie czasu . Nawiązanie do freudowskiej psychoanalizy Freuda, a pozbawiony roślinności krajobraz- nawiyuje do krajobrayu okolic północnej Hiszpanii.

Dali tworzył prace, które miały zadziwiać albo szokować. Niczego nie przedstawiał wprost, lecz za pomocą wizji. Dlatego zalicza się go do grona surrealistów.
Obraz Uporczywość pamięci jest snem o czasie zdeformowanym przez wspomnienia i senne majaki. Gala – muza i żona Dalego – powiedziała o tym obrazie, że w pamięci widza pozostanie jedynie „miękkość” zegarków, gdyż każdy, kto choć raz zobaczył to dzieło, nigdy go nie zapomni.
Elementem pejzażu, który pojawia się w wielu dziełach Dalego, są skały przylądka Creus. Stały się przykładem „twardych” form.
Dzięki bujnej wyobraźni, wszystkie detale zostały podzielone na „miękkie” i „twarde”. Do „miękkich” zaliczane są zegary. Pomysł powstał, gdy Dali, jedząc rozpływający się francuski ser camembert, zobaczył w nim tarcze zegarów.
Genialny artysta, mający świetnie opracowany rysunek oraz znając się na perspektywie, tworzy w sposób zaskakujący. Przykładem są teoretycznie poprawnie namalowane zegary, ale dlaczego jeden z nich został przewieszony przez gałąź, a drugi spływa z blatu? Właśnie o takie zadziwienie widza chodziło artyście, który w dowolny sposób łączył różne przedmioty.
Elementy obrazu tak zostały rozmieszczone na płótnie, że mamy wrażenie dużej przestrzeni i pustki.
Kompozycja obrazu:
Nadrealność – Czy taki pejzaż możne pojawić się w rzeczywistości? Nie. Ale można sobie wyobrazić, że taki pejzaż znamy ze snu, dlatego można o nim powiedzieć, że ukazuje „rzeczywistość wewnętrzną”.
Zaskakujące zestawienia – Surrealiści nie dbali o harmonię w swoich pracach. Dlatego można zobaczyć nietypowe, nieoczekiwane układy elementów obrazu. W tym przypadku są to zegary, które udziwniają pejzaż.
Senny spokój – Obraz przedstawia wizję krajobrazu pełnego spokoju, którego nie zakłóca nawet jaskrawe światło. W jego promieniach widnieją zegarki na pierwszym planie i skały na dalszym. Wszystko zdaje się być pogrążone w sennej wizji.
Światłocień – Na tym obrazie trudno jednoznacznie stwierdzić, z którego punktu pada światło. Powodem niepewności są cienie, które znajdują się w różnych miejscach, jakby każdy element kompozycji został oddzielnie oświetlony. Ta niekonsekwencja była charakterystyczna dla surrealizmu.

źródło: http://pl.shvoong.com/humanities/arts/2123336-salvador-dali-uporczywo%C5%9B%C4%87-pami%C4%99ci-analiza/#ixzz2YSl1byXO

Pracownia Malarska

Obrazy olejne malowane są ręcznie, farbami olejnymi na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Format obrazu jest dostosowany do prośby Klienta. Jest możliwość namalowania obrazu w dowolnej wielkości.

Cena dzieła bez ramy. Obraz można powiesić na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę, jednak na życzenie Klienta, za dopłatą, jest możliwość oprawienia obrazu w drewniana ramę, w dowolnym kolorze.

Obraz olejny dostępny jest na zamówienie przez kliknięcie ZAMÓW OBRAZ po prawej stronie.

Średni czas malowania obrazów, zależnie od stopnia trudności, to około 2-3 tygodnie.

Wysyłka kurierem UPS. Koszt przesyłki, podany jest w wiadomości zwrotnej, po złożeniu zamówienia. Do formatu 120x90cm – 35zł, wielkie gabaryty- ok. 150zł.