Polecane

Kategorie

Galerie Mistrzów

Lista artystów

(w nawiasie liczba reprodukcji)

Opinie Klientów

Obrazy Pani Emilii są dla mnie światłem i radością w domu od wielu lat. Kolorystyka soczysta, optymistyczna, odzwierciedla serdeczną duszę Pani Emilli. Dziękuję za ciepło dla mnie.
~ p. Beata
Czekałem trzy tygodnie na kopię obrazu wg Moneta. Ale było warto! Obraz piękny, malowany szpachelką, robi wrażenie na Klientach mojej firmy. Powiesiłem go w biurze i nie omieszkam zamówić kolejne!
~ p. Tadeusz L

Bal w Moulin de la Galette

Autor: Pierre Auguste Renoir

 
 

Informacje techniczne


Dostępność:

Obraz olejny ręcznie malowany.

Możliwe namalowanie obrazu w dowolnym formacie.

Krosna malarskie: sosnowe, 2 cm grubości


szerokość: 80cm
wysokość: 80cm

Opis obrazu

Auguste Renoir - kopia obrazu, ręcznie malowana.
Bal du moulin de la Galette, jeden z najpiękniejszych obrazów impresjonisty. Liczne portrety, biesiadowanie na dworze, świetlista, słoneczna kolorystyka, duże kontrasty, charakteryzuja ostre światło dzienne. Panie w pięknych sukniach z epoki. Przewaga kolorystyki błękitów i kobaltów.
obraz olejny o wymiarach 131 × 175 cm, autorstwa francuskiego malarza impresjonisty Auguste'a Renoira, namalowany w roku 1876.

Oryginał, to jedna z trzech wersji obrazu. Został namalowany w 1876 r. Modelami byli, podobnie jak w innych dziełach, przyjaciele artysty. Mniejsza wersja dzieła, znajduje się obecnie w Musée d'Orsay. Większa zaś w John Hay Whitney Collection w Nowym Jorku. Obraz był wcześniej własnością Chocqueta. Większa wersja, zaprezentowana na trzeciej wystawie impresjonistów w 1877 roku, została przekazana Muzeum Luwru przez Gustave'a Caillebote'a w testamencie napisanym w listopadzie 1876. Podobnie stało się z innymi obrazami zmarłego w wieku dwudziestu siedmiu lat kolekcjonera.

Modelami do postaci tancerzy byli przyjaciele Mistrza, którzy pomagali mu przenosić płótno: Franc-Lamy, Goeneutte, Rivière, Gervex, Cordey, Lestringuez, Lhote. Ich partnerki Renoir wybierał spośród dziewcząt, które przychodziły co niedzielę tańczyć do starego Moulin.
Jako ciekawostka - Bal w Moulin de la Galette powstał rzeczywiście w paryskim Moulin de la Galette.
Moulin de la Galette
Jedno ze sztandarowych dzieł impresjonizmu. Radosna atmosferę berztroskiego popołudnia niedzielnego, na tańcach w Moulin de la Galette, podkreśla dodatkowo umiejscowienie sceny w ogrodzie. Postacie stanowią wizerunki przyjaciół autora. Przez wiele lat ten lokal na Montmartrze, gdzie organizowane były niedzielne potańcówki, cieszył sie wśród Paryżan ogromna popularnością. Lubiano zwłaszcza spory ogród i placki, które wraz z pobliskim wiatrakiem, nadały mu nazwę.
Szybkie pociagnięcia pędzla Renoira, idealnie oddaja atmosfere chwili.
Renoire obserwuje światło z uwagą, Muska ono lekko korony drzew i stroje postaci. Owalne plamy, za pomoca których malarz pragnie przedstawić załamania swiatła, były jednym z głównych powodów szyderstw krytyki z okresu impresjonizmu.

Pracownia Malarska

Obrazy olejne malowane są ręcznie, farbami olejnymi na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Format obrazu jest dostosowany do prośby Klienta. Jest możliwość namalowania obrazu w dowolnej wielkości.

Cena dzieła bez ramy. Obraz można powiesić na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę, jednak na życzenie Klienta, za dopłatą, jest możliwość oprawienia obrazu w drewniana ramę, w dowolnym kolorze.

Obraz olejny dostępny jest na zamówienie przez kliknięcie ZAMÓW OBRAZ po prawej stronie.

Średni czas malowania obrazów, zależnie od stopnia trudności, to około 2-3 tygodnie.

Wysyłka kurierem UPS. Koszt przesyłki, podany jest w wiadomości zwrotnej, po złożeniu zamówienia. Do formatu 120x90cm – 35zł, wielkie gabaryty- ok. 150zł.