Polecane

Kategorie

Galerie Mistrzów

Lista artystów

(w nawiasie liczba reprodukcji)

Opinie Klientów

Obrazy Pani Emilii są dla mnie światłem i radością w domu od wielu lat. Kolorystyka soczysta, optymistyczna, odzwierciedla serdeczną duszę Pani Emilli. Dziękuję za ciepło dla mnie.
~ p. Beata
Czekałem trzy tygodnie na kopię obrazu wg Moneta. Ale było warto! Obraz piękny, malowany szpachelką, robi wrażenie na Klientach mojej firmy. Powiesiłem go w biurze i nie omieszkam zamówić kolejne!
~ p. Tadeusz L

Pocałunek

Autor: Gustav Klimt

 
 

Informacje techniczne


Dostępność:

Obraz olejny ręcznie malowany.

Możliwe namalowanie obrazu w dowolnym formacie.

Krosna malarskie: sosnowe, 2 cm grubości


szerokość: 80cm
wysokość: 120cm

Opis obrazu

Pocałunek (1907-1908) Gustav Klimt
To najsłynniejszy obraz Mistrza, przeważnie uważany za najwybitniejsze dzieło jego „złotego okresu”, w którym to błyszczące, geometryczne motywy ornamentacyjne, prawie całkowicie zdominowały postacie ludzkie.
Tutaj, dzięki zwartej kompozycji, i sile uczucia emanującej z obu postaci, udało się utrzymać harmonię obrazu. Mężczyzna silnie trzyma w ramionach kobietę, na której twarzy maluje się ekstaza. Parę zakochanych otacza mnogość złotych i srebrnych listków, ale klęczą na wzniesieniu z pięknych kwiatów.
Łagodne, barwne motywy na sukni kobiety, kontrastują z geometrycznymi, kanciastymi wzorami na szacie mężczyzny, wzór z czarnych i białych prostokątów. Większość prac Klimta, stwarza wielorakie możliwości interpretacyjne. Ale sposób, w jaki zostały przedstawione obejmujące się pary na Fryzie ku czci Beethovena i Fryzie do Pałacu Stoclet nie pozwala wątpić, że Pocałunek przedstawia miłosne spełnienie. Ten obraz będzie doskonałym prezentem na ślub lub rocznicę ślubu, do sypialni, albo salonu. Na indywidualne życzenie Klienta, jest możliwość udekorowania obrazu prawdziwymi płatkami złota lub srebra, albo płatkami szlak metalu.


Liczne złocenia i srebrzenia (użyta złota i srebrna farba). Obraz bardzo bogaty w ornamenty, z przepychem, pasuje do stylowych mebli, jak i do nowoczesnego wnętrza. Zdjęcie przedstawia rzeczywisty obraz.


„Pocałunek” Gustava Klimta to zarówno najważniejsze dzieło w całej twórczości tego przywódcy wiedeńskiego modernizmu, jak i szczytowe dokonanie europejskiej secesji. Obraz ten został naniesiony w formie oleju na płótnie (180x 180 cm) i powstawał w latach 1907-1908, w czasie złotego okresu twórczości Klimta. Już w 1908 r. zakupiła go Galeria Austriacka Belvedere w Wiedniu, gdzie znajduje się on do dziś. „Pocałunek” przedstawia zatraconą w miłosnym objęciu parę, tuż na skraju ukwieconej łąki. Klimt odział kochanków w złote szaty i ukazał ich w pozie na chwilę przed pocałunkiem. Na pierwszy rzut oka widać mieniącą się, złotą plamę, do której tworzenia artysta użył prawdziwych płatków złota. Dopiero po chwili można zauważyć wyłaniającą się w górnej części obrazu omdlewającą z zachwytu twarz kobiety z zamkniętymi oczami. Jej nagie ramię, nieodziane nogi od połowy łydki oraz dłonie wystają z różnobarwnej sukienki. Jedna jej dłoń spoczywa na karku ukochanego mężczyzny, a druga – czule obejmuje dłoń partnera. Klęczącą kobietę obejmuje postawny brunet o ciemnej karnacji skóry. Widać tylko profil jego twarzy. Ręce mężczyzny umieszczone są na twarzy kochanki tak, aby mógł ją pocałować. Postaci kochanków toną w swoich stylizowanych na geometryczne wzory szatach. Kobieta ubrana jest w sukienkę o kwiatowych wzorach (pęki granatowych i czerwonych kwiatów w kształcie koła – symbolu kobiecości) i miękkich liniach, zaś mężczyzna odziany jest w złoty płaszcz ozdobiony brązowymi, beżowymi, czarnymi oraz białymi prostokątami i kwadratami. Realistyczne ukazanie twarzy postaci skontrastowane jest z geometrycznymi wzorami i złotym tłem. Żadna z tych dwóch postaci nie dominuje – są równorzędnymi partnerami.

Pracownia Malarska

Obrazy olejne malowane są ręcznie, farbami olejnymi na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Format obrazu jest dostosowany do prośby Klienta. Jest możliwość namalowania obrazu w dowolnej wielkości.

Cena dzieła bez ramy. Obraz można powiesić na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę, jednak na życzenie Klienta, za dopłatą, jest możliwość oprawienia obrazu w drewniana ramę, w dowolnym kolorze.

Obraz olejny dostępny jest na zamówienie przez kliknięcie ZAMÓW OBRAZ po prawej stronie.

Średni czas malowania obrazów, zależnie od stopnia trudności, to około 2-3 tygodnie.

Wysyłka kurierem UPS. Koszt przesyłki, podany jest w wiadomości zwrotnej, po złożeniu zamówienia. Do formatu 120x90cm – 35zł, wielkie gabaryty- ok. 150zł.