Polecane

Kategorie

Galerie Mistrzów

Lista artystów

(w nawiasie liczba reprodukcji)

Opinie Klientów

Obrazy Pani Emilii są dla mnie światłem i radością w domu od wielu lat. Kolorystyka soczysta, optymistyczna, odzwierciedla serdeczną duszę Pani Emilli. Dziękuję za ciepło dla mnie.
~ p. Beata
Czekałem trzy tygodnie na kopię obrazu wg Moneta. Ale było warto! Obraz piękny, malowany szpachelką, robi wrażenie na Klientach mojej firmy. Powiesiłem go w biurze i nie omieszkam zamówić kolejne!
~ p. Tadeusz L

Pocałunek, fragment

Autor: Gustav Klimt

 
 

Informacje techniczne


Dostępność:

Obraz olejny ręcznie malowany.

Możliwe namalowanie obrazu w dowolnym formacie.

Krosna malarskie: sosnowe, 2 cm grubości


szerokość: 50cm
wysokość: 100cm

Opis obrazu

Pocałunek (1907-1908) Gustav Klimt - olej
Obraz Mistrzauważany za najwybitniejsze dzieło jego „złotego okresu”, w którym to błyszczące, geometryczne motywy ornamentacyjne, prawie całkowicie zdominowały postacie ludzkie.
Tutaj, dzięki zwartej kompozycji, i sile uczucia emanującej z obu postaci, udało się utrzymać harmonię obrazu. Mężczyzna silnie trzyma w ramionach kobietę, na której twarzy maluje się ekstaza. Parę zakochanych otacza mnogość złotych i srebrnych listków, ale klęczą na wzniesieniu z pięknych kwiatów.
Łagodne, barwne motywy na sukni kobiety, kontrastują z geometrycznymi, kanciastymi wzorami na szacie mężczyzny, wzór z czarnych i białych prostokątów. Większość prac Klimta, stwarza wielorakie możliwości interpretacyjne. Ale sposób, w jaki zostały przedstawione obejmujące się pary na Fryzie ku czci Beethovena i Fryzie do Pałacu Stoclet nie pozwala wątpić, że Pocałunek przedstawia miłosne spełnienie. Ten obraz będzie doskonałym prezentem na ślub lub rocznicę ślubu, do sypialni, albo salonu. Na indywidualne życzenie Klienta, jest możliwość udekorowania obrazu prawdziwymi płatkami złota lub srebra, albo płatkami szlak metalu.


Liczne złocenia i srebrzenia. Obraz bardzo bogaty, z przepychem, pasuje do stylowych mebli, jak i do nowoczesnego wnętrza. Zdjęcie przedstawia rzeczywisty obraz.

Gustav Klimt, pocałunek, fragment. Warto zwrócić uwagę na otaczającą kochanków aureolę, która kończy się na ich mocno wczepionych w podłoże stopach. Para wymyka się grawitacji oraz przemieszcza w złotą i wolną od dóbr materialnych sferę przypominającą bizantyjskie mozaiki. Malarz chciał w ten sposób przedstawić mistyczne uczucie jakim jest miłość. Obraz Klimta ukazuje prawdziwą romantyczną miłość wyniesioną na święty piedestał. To największe ziemskie szczęście i uczucie stanowi ponadczasową wartość. Na tajemniczość i delikatny erotyzm tego dzieła wpływa półtonowa kolorystyka. Gustav Klimt Pocałunek - opis, interpretacja i analiza obrazu „Pocałunek” to olej na płótnie, zdobiony dodatkowo płatkami złota. Powstał w latach 1907-1908, czyli w tzw. złotym okresie twórczości Klimta. Dzieło ma wymiary 180x180 cm, już w 1908 roku trafiło do zbiorów Austriackiej Galerii Belvedere, gdzie można je podziwiać do dzisiaj. Gustav Klimt obracał się w towarzystwie wielu niezamężnych kobiet i prowadził bujne życie erotyczne. W jego twórczości można znaleźć wiele femme fatale o rudych włosach, czego także dowodzi „Pocałunek”. Niestety tożsamość tej konkretnej kobiety nie została zidentyfikowana. W grę wchodzą takie przyjaciółki malarza jak: Emilia Fl�ge czy Adela Bloch-Bauer. „Pocałunek” powstał w momencie wielkiej fascynacji tego malarza złotem (tzw. „złoty okres”). W tym czasie większość jego dzieł posiadała zdobienia wykonane z płatków najprawdziwszego złota, przynosząc tym samym na myśl skojarzenie z mistycyzmem, orientalizmem, ikonografią i bogactwem. Tworzone przez Klimta ówczesne prace zdobywały międzynarodową renomę, a on sam należał do najdroższych europejskich malarzy portretowych. Podpisał ten obraz, umieszczając swoje imię oraz nazwisko w prawym, dolnym rogu dzieła.

Pracownia Malarska

Obrazy olejne malowane są ręcznie, farbami olejnymi na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Format obrazu jest dostosowany do prośby Klienta. Jest możliwość namalowania obrazu w dowolnej wielkości.

Cena dzieła bez ramy. Obraz można powiesić na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę, jednak na życzenie Klienta, za dopłatą, jest możliwość oprawienia obrazu w drewniana ramę, w dowolnym kolorze.

Obraz olejny dostępny jest na zamówienie przez kliknięcie ZAMÓW OBRAZ po prawej stronie.

Średni czas malowania obrazów, zależnie od stopnia trudności, to około 2-3 tygodnie.

Wysyłka kurierem UPS. Koszt przesyłki, podany jest w wiadomości zwrotnej, po złożeniu zamówienia. Do formatu 120x90cm – 35zł, wielkie gabaryty- ok. 150zł.