Polecane

Kategorie

Galerie Mistrzów

Lista artystów

(w nawiasie liczba reprodukcji)

Opinie Klientów

Obrazy Pani Emilii są dla mnie światłem i radością w domu od wielu lat. Kolorystyka soczysta, optymistyczna, odzwierciedla serdeczną duszę Pani Emilli. Dziękuję za ciepło dla mnie.
~ p. Beata
Czekałem trzy tygodnie na kopię obrazu wg Moneta. Ale było warto! Obraz piękny, malowany szpachelką, robi wrażenie na Klientach mojej firmy. Powiesiłem go w biurze i nie omieszkam zamówić kolejne!
~ p. Tadeusz L

Rafaela na zielonym tle

Autor: Emilia Czupryńska

 
 

Informacje techniczne


Dostępność:

Obraz olejny ręcznie malowany.

Możliwe namalowanie obrazu w dowolnym formacie.

Krosna malarskie: sosnowe, 2 cm grubości


szerokość: 60cm
wysokość: 80cm

Opis obrazu

„Le reve” (Rafaëla sur fond vert) - obraz przedstawia przypadkowo spotkana przez Tamarę Łempicka prostytutkę.

Proponuję kopię obrazu. Obraz dostępny w trzech wersjach kolorystycznych, wg różnych zdjęć z albumów. Dostępny od zaraz, gotowy do wysłania jest obraz na pierwszym zdjęciu.

Za oryginalny obraz Tamary Łempickiej "Rafaela na zielonym tle". To rekordowa cena za dzieło tej autorki. To rekordowa cena za dzieło tej autorki; przed aukcją obraz wyceniano na 5 do 7 milionów dolarów. Obraz powstał w 1927 roku, gdy Łempicka mieszkała w Paryżu, pozowała do niego Rafaela - jedna z ulubionych modelek malarki - powiedziała Elizabeth Gorayeb z domu aukcyjnego Sotheby's.
- Sportretowana kobieta to paryska prostytutka, którą Łempicka spotkała w parku - była pod wrażeniem jej prezencji, króciutko ściętych włosów, pewnego sposobu bycia; Rafaela była symbolem nowoczesnej kobiety - oceniła Elizabeth Gorayeb.

Łempicka dzierży trzecie miejsce w rankingu najdroższych malarek świata. Jej dzieła ozdabiają rezydencje Jacka Nicholsona, Barbary Streisand i

innych wielkich gwiazd. Madonna mówi o jej obrazach, że są dla niej inspiracją. Można je zobaczyć na wielu jej teledyskach.

Łempicka to niekwestionowana królowa epoki Art Deco. Malowała zarówno królów, jak i kobiety lekkich obyczajów. Jej obrazy nie miały tabu. Ona sama bywała w najlepszych salonach świata. Była ulubioną malarką Hollywoodu. Kim była ta budząca podziw, jak i kontrowersje artystka?

SZTUKA I SEKS
W klubach, w których bywała, alkohol lał się strumieniami. Niejednokrotnie potrawy podawane były na nagich ciałach młodych kobiet i raczono się haszyszem, a spotkania kończyły się grupowym seksem. Tamarze zdarzało się nawet zażywać kokainę. W takiej atmosferze Tamara nie stroniła od romansów, i to zarówno z mężczyznami, jak i kobietami. Byli wśród nich zarówno artyści i osoby wysoko postawione, jak i zwykli robotnicy. Jej mąż dość długo znosił hulaszczy tryb życia artystki. Jednakże po jakimś czasie sam się zakochał, co było przyczyną rozwodu z Tamarą.

JEDNA MIŁOŚĆ UMIERA, DRUGA SIĘ RODZI
Kobieta długo nie mogła pogodzić się z odejściem ukochanego. Cierpiała z powodu depresji. Próbowała nawet ukoić ból w klasztorze. Efektem jej pobytu w odosobnieniu były jednak tylko portrety przełożonej klasztoru.
Po jakimś czasie jednak uwagę jej zwrócił austriacki baron, Raoul Kuffner. Nie był przystojny, ale jak go określała Tamara „miał charakter”. Kuffnera poznała, gdy zamówił on u niej portret swojej kochanki, sławnej andaluzyjskiej tancerki Nany de Herrery. Kuffner, który był wielbicielem twórczości Łempickiej, szybko zainteresował się artystką. Ta początkowo go nie chciała argumentując, że jest teraz u szczytu popularności i nie ma czasu na małżeństwo.
Malowała dużo, każda księżna, aktorka i hrabina chciała mieć portret u niej. Do 28 roku życia Łempicka na swojej twórczości zarobiła aż milion dolarów! W końcu jednak uległa inteligencji i manierom owego amanta. Para przeniosła się do Beverly Hills, a potem zamieszkała w Nowym Jorku.

Pracownia Malarska

Obrazy olejne malowane są ręcznie, farbami olejnymi na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Format obrazu jest dostosowany do prośby Klienta. Jest możliwość namalowania obrazu w dowolnej wielkości.

Cena dzieła bez ramy. Obraz można powiesić na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę, jednak na życzenie Klienta, za dopłatą, jest możliwość oprawienia obrazu w drewniana ramę, w dowolnym kolorze.

Obraz olejny dostępny jest na zamówienie przez kliknięcie ZAMÓW OBRAZ po prawej stronie.

Średni czas malowania obrazów, zależnie od stopnia trudności, to około 2-3 tygodnie.

Wysyłka kurierem UPS. Koszt przesyłki, podany jest w wiadomości zwrotnej, po złożeniu zamówienia. Do formatu 120x90cm – 35zł, wielkie gabaryty- ok. 150zł.