Polecane

Kategorie

Galerie Mistrzów

Lista artystów

(w nawiasie liczba reprodukcji)

Opinie Klientów

Obrazy Pani Emilii są dla mnie światłem i radością w domu od wielu lat. Kolorystyka soczysta, optymistyczna, odzwierciedla serdeczną duszę Pani Emilli. Dziękuję za ciepło dla mnie.
~ p. Beata
Czekałem trzy tygodnie na kopię obrazu wg Moneta. Ale było warto! Obraz piękny, malowany szpachelką, robi wrażenie na Klientach mojej firmy. Powiesiłem go w biurze i nie omieszkam zamówić kolejne!
~ p. Tadeusz L

Panna Lala w cyrku Fernanda

Autor: Edgar Degas

 
 

Informacje techniczne


Dostępność:

Obraz olejny ręcznie malowany.

Możliwe namalowanie obrazu w dowolnym formacie.

Krosna malarskie: sosnowe, 2 cm grubości


szerokość: 70cm
wysokość: 110cm

Opis obrazu

Nowatorskie ujęcie, wyprzedzające mozliwosci ówczesnej fotografii. Fernando był jednym z najbardziej znanych cyrków stałych, mający siedzibę w dzielnicy artystów paryskich, na Montmartrze.

Degas był przyjacielem Mallarmego, znał także pisarzy realistów, takich jak Louis Edmond Duranty, Emile Zola, Edmond i Jules de Goncourt czy Huysmans. Malarz był zafascynowany ich dziełami, jego obrazy z kolei stanowiły dla nich źródło inspiracji. Na przykład w młodzieńczych opowiadaniach Huysmansa znajdujemy wiele opisów krajobrazów, które zdają się być wiernym odzwierciedleniem pejzaży przedstawionych w pracach Degasa. W jednym z Croquis parisiens Huysmansa z 1880 r. znajdujemy opis akrobatki z Folies-Bergere, który doskonale pasuje do tego płótna.
W XIX wieku Ville Lumiere było w Paryżu centrum rozrywki, zabawy, kultury tworząc całość. Zaraz po wojnie zaczeły powstawać w Paryżu muzea, teatry, cyrki, sale koncertowe i balowe, hipodromy. Paryżanie uwielbiali przedstawienia. Spośród 70 teatrów, Opera była najwazniejszym, odbudowana po pożaże w 1873roku. Atmosfera teatralna przeniknęła na płótna impresjonistów, zwłaszcza Edgara Degasa. Jego ulubionym tematem stały sie tancerki, lekcje tańca z udziałem nieletnich uczennic, orkiesrty. Uwagę malarza przyciagały zawiłe ruchy tancerek, artystek, śpiewaczek, gimnasstyczek. Pozostawił setki szkisów ćwiczących dziewcząt, udręczonych treningiem stóp i dłoni. Ta surowość spojrzenia, ściera sie w jego obrazach z lekkościa tiulowych spódniczek, swiateł rampy, klimatem nierealnej, scenicznej feerii.

Pracownia Malarska

Obrazy olejne malowane są ręcznie, farbami olejnymi na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Format obrazu jest dostosowany do prośby Klienta. Jest możliwość namalowania obrazu w dowolnej wielkości.

Cena dzieła bez ramy. Obraz można powiesić na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę, jednak na życzenie Klienta, za dopłatą, jest możliwość oprawienia obrazu w drewniana ramę, w dowolnym kolorze.

Obraz olejny dostępny jest na zamówienie przez kliknięcie ZAMÓW OBRAZ po prawej stronie.

Średni czas malowania obrazów, zależnie od stopnia trudności, to około 2-3 tygodnie.

Wysyłka kurierem UPS. Koszt przesyłki, podany jest w wiadomości zwrotnej, po złożeniu zamówienia. Do formatu 120x90cm – 35zł, wielkie gabaryty- ok. 150zł.