Polecane

Kategorie

Galerie Mistrzów

Lista artystów

(w nawiasie liczba reprodukcji)

Opinie Klientów

Obrazy Pani Emilii są dla mnie światłem i radością w domu od wielu lat. Kolorystyka soczysta, optymistyczna, odzwierciedla serdeczną duszę Pani Emilli. Dziękuję za ciepło dla mnie.
~ p. Beata
Czekałem trzy tygodnie na kopię obrazu wg Moneta. Ale było warto! Obraz piękny, malowany szpachelką, robi wrażenie na Klientach mojej firmy. Powiesiłem go w biurze i nie omieszkam zamówić kolejne!
~ p. Tadeusz L

Lekcja tańca

Autor: Edgar Degas

 
 

Informacje techniczne


Dostępność:

Obraz olejny ręcznie malowany.

Możliwe namalowanie obrazu w dowolnym formacie.

Krosna malarskie: sosnowe, 2 cm grubości


szerokość: 70cm
wysokość: 100cm

Opis obrazu

Możliwa zmiana kolorystyki obrazu dla Klienta, do uzgodnienia. Proponuje kolorystyke bardziej żywą, więcej ciepłej zieleni, brązów.

To jedno z najwybitniejszych prac, poswięconych tematyce baletu.
Dzieło Edgara Degasa przedstawia lekcję tańca odbywającą się u Julesa Perrota, znakomitego mistrza tańca klasycznego. Mężczyzna ten, choć był niski i niezbyt urodziwy, dysponował wspaniałą zręcznością, co pozwoliło mu stać się jednym z najbardziej cenionych tancerzy XIX stulecia.Ubrany jest w srebrny garnitur i stoi podpierając się laską niemal tak wielką jak on, w bardzo wymownej, wręcz surowej pozie nauczyciela.

Wokół niego stoją tancerki w różnych pozach. Jesne ćwiczą, rozciagają się, słuchaja mistrza. To głównie młode dziewczęta, ubrane w charakterystyczne stroje baletnice. Część z nich dopiero oczekuje na swój występ – te będące na pierwszym planie, stojące plecami do widza. Inne przemieszczają się tanecznym krokiem, a kolejna grupa odpoczywa; najprawdopodobniej w towarzystwie swoich matek lub opiekunek.
Degas eksponuje roztrzepanie tencerek, uchwyca nieporadne, pozbawione jeszcze wdzięku ruchy. Jedna z dziewcząt próbuje własnie podrapać sie po plecach, inn stara sie bezskutecznie poprawić czarną wstążke na szyji, sa takie, które ogladaja sobie ręce, układaja kwiaty we włosach.

Obrazem powstał na zamówienie Jean-Baptiste Fure – francuski kompozytor, śpiewak operowegy. Namalowanie dzieła okazało się ztrudnym zadaniem, ponieważ artysta nie mógł oglądać tancerek w czasie rzeczywistych prób. Podziwiał więc jedynie pustą salę, a wyobrażenie o wyglądzie takiej lekcji zaczerpnął z opowieści osób biorących w niej udział.
Degas wzbogaca kompozycję o drobne szczegóły, w lewym rogu maluje konewke do polewania podłogi, natomiast u nóg pierszoplanowej dziewczyny, stoi niewidoczny niemal mały piesek.

Malarz impresjonista, zaplanował tutaj wieloplanową kompozycję obrazu. Sala baletowa widziana jest w skrócie perspektywicznym, na jednej ze ścian widnieja drzwi do drugiego pomieszczenia, gdzie jaśnieje okno. Począwszy od postaci pierwszoplanowej, wzrok widza sunie ku dalej oddalonym tancerkom, stanowiących os perspektywiczną.

Pracownia Malarska

Obrazy olejne malowane są ręcznie, farbami olejnymi na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Format obrazu jest dostosowany do prośby Klienta. Jest możliwość namalowania obrazu w dowolnej wielkości.

Cena dzieła bez ramy. Obraz można powiesić na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę, jednak na życzenie Klienta, za dopłatą, jest możliwość oprawienia obrazu w drewniana ramę, w dowolnym kolorze.

Obraz olejny dostępny jest na zamówienie przez kliknięcie ZAMÓW OBRAZ po prawej stronie.

Średni czas malowania obrazów, zależnie od stopnia trudności, to około 2-3 tygodnie.

Wysyłka kurierem UPS. Koszt przesyłki, podany jest w wiadomości zwrotnej, po złożeniu zamówienia. Do formatu 120x90cm – 35zł, wielkie gabaryty- ok. 150zł.