Polecane

Kategorie

Galerie Mistrzów

Lista artystów

(w nawiasie liczba reprodukcji)

Opinie Klientów

Obrazy Pani Emilii są dla mnie światłem i radością w domu od wielu lat. Kolorystyka soczysta, optymistyczna, odzwierciedla serdeczną duszę Pani Emilli. Dziękuję za ciepło dla mnie.
~ p. Beata
Czekałem trzy tygodnie na kopię obrazu wg Moneta. Ale było warto! Obraz piękny, malowany szpachelką, robi wrażenie na Klientach mojej firmy. Powiesiłem go w biurze i nie omieszkam zamówić kolejne!
~ p. Tadeusz L

Most kolejowy w Argenteuil

Autor: Claude Monet

 
 

Informacje techniczne


Dostępność:

Obraz olejny ręcznie malowany.

Możliwe namalowanie obrazu w dowolnym formacie.

Krosna malarskie: sosnowe, 2 cm grubości


szerokość: 80cm
wysokość: 60cm

Opis obrazu

Piękny impresjonistyczny obraz dla Twojego domu. Marynistyka, nastrój, soczysta kolorystyka.

„Impresja – wschód słońca” Claude’a Moneta pochodzi nazwa kierunku w malarstwie – impresjonizmu. Dzieło, wykonane techniką olejną na płótnie, po raz pierwszy pokazane zostało na wystawie w 1874 r. Obecnie znajduje się w Muzeum Marmottan w Paryżu. Tematem obrazu jest port w Hawrze zasnuty poranną mgłą, przez którą przebija się wschodzące słońce. Na pierwszym planie widoczne są ciemne sylwetki dwóch rybackich łodzi, wypływających na poranny połów. Jedna z łódek jest na tyle blisko, że można dostrzec siedzące w niej osoby. W oddali, na tle nieba wyrastają maszty przycumowanych okrętów oraz dźwigi portowe. Pomarańczowa kula słońca rzuca na wodę swoje odbicie. Refleksy promieni na morzu układają się zygzakiem wzdłuż linii prostej, pełniącej funkcję pionowej osi kompozycji. W wodzie odbijają się również znajdujące się w porcie statki. Obraz ten skupia w sobie najistotniejsze cechy malarstwa impresjonistycznego – pejzaż morskiej zatoki uchwycony został bowiem w szczególnej chwili. Woda wydaje się migotać i mienić różnobarwnymi refleksami, a wschodzące słońce zaciera kontury, zanurzając krajobraz w złocistej mgle. Celem artysty nie było wierne oddanie detali, lecz utrwalenie niezwykłego oświetlenia portu o tej porze dnia. Dlatego też Monet posłużył się tu szkicową, ujednolicającą techniką. Z myślą o szybkim przeniesieniu na płótno ulotnego, wzrokowego wrażenia, kładł poszczególne plamy barwne z niespotykaną wówczas w malarstwie lekkością i swobodą. Na obrazie widoczne są ślady pędzla – zarówno na wodzie, jak i na niebie można prześledzić ruchy nakładania cienkich warstw farby. Dostrzega się pociągnięcia szarym kolorem, którym artysta zaznacza maszty oraz dźwigi portowe. Z kolei pomarańczowe smugi, oddające światło wschodzącego słońca, tworzą ostry kontrast z ciemnymi, poziomymi maźnięciami ukazującymi fale i kształt łódki z dwoma pasażerami. Technika rozmytych, zlewających się ze sobą plam barwnych pozwoliła na uzyskanie efektu niezwykłej gry świateł i kolorów. Barwy wydają się zmieniać pod wpływem światła. Dzięki temu „Impresja – wschód słońca” – obraz będący zapisem ulotnej chwili – urzeka widza swoim pięknem.

Pracownia Malarska

Obrazy olejne malowane są ręcznie, farbami olejnymi na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Format obrazu jest dostosowany do prośby Klienta. Jest możliwość namalowania obrazu w dowolnej wielkości.

Cena dzieła bez ramy. Obraz można powiesić na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę, jednak na życzenie Klienta, za dopłatą, jest możliwość oprawienia obrazu w drewniana ramę, w dowolnym kolorze.

Obraz olejny dostępny jest na zamówienie przez kliknięcie ZAMÓW OBRAZ po prawej stronie.

Średni czas malowania obrazów, zależnie od stopnia trudności, to około 2-3 tygodnie.

Wysyłka kurierem UPS. Koszt przesyłki, podany jest w wiadomości zwrotnej, po złożeniu zamówienia. Do formatu 120x90cm – 35zł, wielkie gabaryty- ok. 150zł.