Polecane

Kategorie

Galerie Mistrzów

Lista artystów

(w nawiasie liczba reprodukcji)

Opinie Klientów

Obrazy Pani Emilii są dla mnie światłem i radością w domu od wielu lat. Kolorystyka soczysta, optymistyczna, odzwierciedla serdeczną duszę Pani Emilli. Dziękuję za ciepło dla mnie.
~ p. Beata
Czekałem trzy tygodnie na kopię obrazu wg Moneta. Ale było warto! Obraz piękny, malowany szpachelką, robi wrażenie na Klientach mojej firmy. Powiesiłem go w biurze i nie omieszkam zamówić kolejne!
~ p. Tadeusz L

Hołd dla Kandyńskiego

Autor: Alfred Gockel

 
 

Informacje techniczne


Dostępność:

Obraz olejny ręcznie malowany.

Możliwe namalowanie obrazu w dowolnym formacie.

Krosna malarskie: sosnowe, 2 cm grubości


szerokość: 90cm
wysokość: 90cm

Opis obrazu

Abstrakcjonizm Malarstwo abstrakcjonistyczne narodziło się Rosji na początku dwudziestego wieku. Prekursorem abstrakcjonizmu w malarstwie był Wassily Kandinsky, jednak samo pojęcie abstrakcji w sztuce i nie tylko towarzyszyło ludziom od zawsze. Sztuka abstrakcyjna to wykluczenie wszelkiego rodzaju form – ram mających na celu określanie przedmiotów, perspektyw i skal. Malarze i inni artyści tego okresu odrzucili właśnie od lat przyjęte nazwy do określonych kształtów i np. linię zastąpili plamą lub pion-poziomem. Abstrakcjonizm narodził się z kilku znanych już kierunków sztuki: kubizmu, futuryzmu i impresjonizmu, czyli nurtów bardzo do siebie podobnych. Także najwięksi przedstawiciele abstrakcjonizmu zaczynali, jako twórcy tych trzech kierunków. Kandinsky, Akwarela abstrakcyjna, 1910 Pierwszy obraz abstrakcjonistyczny to dzieło Kandinskiego pt. „Akwarela abstrakcyjna”, a najbardziej znany twórca tego nurtu to Edvard Munch (znany głównie jako twórca ekspresjonistyczny słynnego obrazu „Krzyk”), przedstawiciel tzw. abstrakcjonizmu niegeometrycznego, a dokładniej ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Do abstrakcjonizmu niegeometrycznego zalicza się też: kinetyzm, malarstwo barwnych płaszczyzn. Do abstrakcjonizmu geometrycznego zaliczamy suprematyzm, De Stijl, minimal art, optical art, konstruktywizm, neoplastycyzm i szkołę Bauhaus.Poszczególne te nurty związane są z różnego rodzaju narodowościami i ugrupowaniami malarzy, jakie zawiązywały się w poszczególnych krajach europejskich. Neoplastycyzm popularny był w Holandii, a w Rosji konstruktywizm. Jackson Pollock, Stenographic Figure, 1942 Inni znani przedstawiciele malarstwa abstrakcyjnego to: Jackson Pollock, Sam Francis, Kazimierz Malewicz, Piet Mondrian. W związku z trudnym odbiorem tych dzieł abstrakcjonizm nie jest zbyt popularnym kierunkiem sztuki wśród mas. Odczytywanie zamysłu i intencji malarza jest bardzo trudne przez to, że nie ma w nich utartych reguł i nie występuje typowe choćby dla impresjonizmu uchwycenie codzienności, namalowane jabłko wcale nie będzie w tym wypadku przypominało kształtem i kolorem owocu, który znamy wszyscy.

Pracownia Malarska

Obrazy olejne malowane są ręcznie, farbami olejnymi na płótnie, naciągniętym na drewniany blejtram. Format obrazu jest dostosowany do prośby Klienta. Jest możliwość namalowania obrazu w dowolnej wielkości.

Cena dzieła bez ramy. Obraz można powiesić na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę, jednak na życzenie Klienta, za dopłatą, jest możliwość oprawienia obrazu w drewniana ramę, w dowolnym kolorze.

Obraz olejny dostępny jest na zamówienie przez kliknięcie ZAMÓW OBRAZ po prawej stronie.

Średni czas malowania obrazów, zależnie od stopnia trudności, to około 2-3 tygodnie.

Wysyłka kurierem UPS. Koszt przesyłki, podany jest w wiadomości zwrotnej, po złożeniu zamówienia. Do formatu 120x90cm – 35zł, wielkie gabaryty- ok. 150zł.