Polecane

Kategorie

Galerie Mistrzów

Lista artystów

(w nawiasie liczba reprodukcji)

Opinie Klientów

Obrazy Pani Emilii są dla mnie światłem i radością w domu od wielu lat. Kolorystyka soczysta, optymistyczna, odzwierciedla serdeczną duszę Pani Emilli. Dziękuję za ciepło dla mnie.
~ p. Beata
Czekałem trzy tygodnie na kopię obrazu wg Moneta. Ale było warto! Obraz piękny, malowany szpachelką, robi wrażenie na Klientach mojej firmy. Powiesiłem go w biurze i nie omieszkam zamówić kolejne!
~ p. Tadeusz L

Salvador Dali

Salvador Dali, urodzony 11 maja 1904r w Figueras, w hiszpańskiej Katalonii, od wczesnej młodości wykazuje skłonności do ekscentryzmu i miłość do malarstwa. Początkowo przyjmuje styl impresjonistyczny. W 1918r, po raz pierwszy pokazuje swe prace na wystawie w Figueras, w teatrze miejskim. W 1921 zaprzyjaźnia się z poetą Federico Garcia Lorca i Luisem Bunuelem, reżyserem filmowym, z którymi pisze scenariusz do późniejszych filmów surrealistycznych „Pies andaluzyjski” 1929 i „Złoty wiek” 1930, a także zdaje do madryckiej Szkoły Sztuk Pięknych.
Podczas studiów, Dali świadomie tworzy swój wizerunek prowokatora i ekscentryka. Pociąga go skandal. W 1927r jedzie do Paryża, nie do Luwru, lecz do Picassa. Po powrocie do Hiszpanii, wystawia w Madrycie i Barcelonie, jednak Jean Miró namawia go do powrotu do Paryża. Poznaje tam Galę, żonę Eluarda. Zakochuje się w niej do szaleństwa. Gala do końca życia będzie jego żoną, muzą i drugim wcieleniem. Po wielu słynnych przygodach miłosnych, Gala wiąże się z Dalim na stałe. Od tej pory kieruje jego karierą lepiej niż zawodowy menedżer. Gala pojawia się na wielu, wielu jego obrazach olejnych. Salvador jest genialnym i wszechstronnym artystą, zajmuje się nie tylko malarstwem. Jego pasje, to teatr, film, malowanie fresków, jubilerstwo, fotografia. Bogaty i popularny, działa w nurcie surrealizmu, jednak zostaje z grupy wykluczony za poglądy prawicowe. Rok po śmierci Gali w 1983r Dali przestaje malować. Umiera w 1989roku.